Kepenk Sistemleri

Kepenk Sistemleri 

Çelik kepenkler özellikle işletmeler için hayat kolaylaştıran bir hizmettir. İşletmelerinizi daha güvenli hale getirmek için özel olarak üretilmişlerdir. Özellikle sağlamdırlar. Kepenk sistemleri şaft üzerine motorla beraber paletleri rulo şeklinde sardırarak kılavuzlarla beraber aşağıya ve yukarıya doğru hareket etmesi mantığıyla beraber çalışır. Çalışma sistemi bir tür basit makinedir. Kepenk sistemleri çelik başta olmak üzere farklı materyallerden imal edilebilir. Ayrıca kepenk sistemleri bu açıdan ısı yalıtımı, nem, güvenlik rüzgâr şiddetine dayanıklılık açısından çelik kepenkler avantajlıdır. Kullanılacak materyallerle beraber montajı da önemlidir. Her materyal her yere uymaz. Çelik kepenk ve Ankara çelik kepenk sistemleri son derece tercih edilebilir.

Isı Yalıtımı Önemlidir.

Çelik kepenk sistemleri ısı yalıtımı açısından da son derece önemlidir. Özellikle uzun vadede maliyetini bile çıkarabilir. Şöyle ki işletmeleri ısıtmak büyük bir sorundur. Alttan da herhangi bir ara kat bulunmaması da ısıtma maliyetlerini arttırmaktadır. Özellikle çelik kepenkler ısı yalıtımı yaparak özellikle kış aylarında gece soğuklarına karşı bir nebze olsun korur. Alüminyum poliüretan dolgular ya da çelik materyallerden üretilen poliüretan dolgular son derece önemlidir. Özelikle çelik galvaniz kepenkler farklı et kalınlıkları, genişlikleriyle beraber farklı palet genişliklerde üretilir. Kısmen ya da tamamen delikler, pencereli izleme bölümleri oluşturulur. Bazı modeller de kepenk ya da otomatik çelik kepenk kapalıyken de içerinin görülebilmesi sağlanır. Ankara çelik kepenk firmaları ve kepenk sistemleri Ankara’daki işletmelerin kullanımına özel olarak üretilir.

Çelik Kepenk Sistemleri Dayanıklıdır

Çelik kepenk sistemleri son derece dayanıklıdır. İsteğe bağlı olarak manuel ya da otomatik olarak üretilirler. Özellikle herhangi bir fiziksel güç uygulamadan da açılıp kapatılırlar. Otomatik olan modellerde buton, uzaktan kumanda, şalter bulunur. Bazı modellerde ise Android ya da İOS işletim sistemlerine uygun olarak programlara yüklenebilirler. Ancak otomatik modellerde elektrik kesintisi sorun yarabilir. Ancak çelik modellerinin bir diğer avantajı ise kepenk hırsızlığını önlemede fonksiyoneldir.  Çelik kepenklerin çok sayıda kullanıcısına avantajlar sunan bir üründür. Ayrıntılı bilgi, ölçü alımı ve fiyat teklifleri almak için kepenk sistemleri üreten firmamızdan bilgi alınabilir.

Bir Yorum Yazın...