Garaj Kapısı

Garaj Kapısı Hizmeti

Garaj kapısı özellikle ev, apartman ve sitelerde, iş yerleri için önemli ve ihtiyaç duyulan bir kapı çeşididir. Özellikle kapalı garajlarda araç sahipleri için araçlarının kapalı mekanlarda park etmesine olanak sağlayan sistemlerdir. Gözü arkada kalmadan garaj kapıları sayesinde güvenli ve sağlam bir şekilde aracınızı muhafaza etme olanağı sağlar. Araçlarınızı sağlam ve gelişmiş bir kapı sisteminin arkasına saklamak açısından faydalıdır. Sağlam ve fonksiyonel bir yapısı olan ürünlerdir. Özellikle hırsızlık olayları ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Garaj kapılarındaki otomasyon sistemleri sayesinde araçtan inilmeden ya da başka kimseye ihtiyaç duyulmadan garaj kapıları kolayca açılır. Yüksek müşteri memnuniyeti olan uzun süreli kullanıma uygun, kolay temizlenilebilen, paslanmayan ürünlerdir. Ankara garaj kapısı firmaları ve garaj kapı sistemleri hizmeti veren firmalardan Ankara’daki ev ve işyerlerine yaptırabilirsiniz.

Garaj Kapısı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle kapının kaç kere gün içersinde açılacağı, geçebilecek araçların büyüklüğü, araç giriş çıkış sirkülasyon yoğunluğu önemlidir. Örneğin müstakil bir ev için otomatik kepenk sistemleri yeterlidir. Seksiyonel garaj kapıları daha çok büyük ve çok sayıda aracın geçtiği durumlarda uygundur. Gün içersinde geçen araç sayısı fazlaysa daha profesyonel çözümlere ihtiyaç olacaktır. Özellikle kapı yapımında kullanılacak materyallere dikkat edilmelidir. Garaj kapıları ölçü alınarak özel üretilen ürünlerdir. O yüzde kesin ve net bir fiyatı yoktur. Bir veya birden fazla üretici firmadan fiyat teklifi almak akıllıca olacaktır. Ankara’da bulunan ev ve iş yerleri, fabrika vs yerler için Ankara garaj kapısı hizmeti için bu hizmeti veren firmamıza ulaşabilirsiniz.

Garaj Kapısı Motorları

Otomatik kepenkler için kullanılan motorlar önemlidir. Özellikle 4-5 kullanım ve 4-6 dakikadan sonra motorlar ısınır ve zarar görür.  Seksiyonel kapılar, endüstriyel kapılar için motor artı yay desteğiyle hareket etmesi için 24 volt DC motorlar tercih edilebilir. Günde 100’den fazla tur kullanıma uygundur. 380 voltluk trifaze motorlar ise endüstriyel kullanım için uygun olup günde 200’den fazla tur açmak için uygundur. Özellikle motor sistemlerine bu açıdan dikkat edilmesi gerekir.

Bir Yorum Yazın...