Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri adı verilen sistemler genellikle iş yerlerinde kullanıma uygundur. Çok fazla sayıda çeşitli sistemleri mevcuttur. Özel güvenlik ihtiyacı gerektiren kurumlarda, havaalanlarında, otoparklarda, sitelerde, alışveriş merkezlerinde kullanılırlar. Özel olarak geliştirilen otomatik bariyer sistemlerinde araç geçişleri kontrollü bir biçimde sağlamayı hedefler. Özellikle geçiş kontrol sistemleri bu tür bariyer sistemlerinde en elzem olanıdır. Bu bariyerler Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) gibi sistem yazılımlarıyla beraber sağlanır. Hatta bazı bariyer sistemlerinde kartlı geçiş sistemi de bulunabilir. Hızlı ve güvenli olan kargaşayı önleyen kollu bariyer sistemleri de mevcuttur. İnsan ve araç yoğunluğunun ve yoğun trafik alanlarında tercih edilebilir. Ankara’da bulunan firmanız için hızlı, güvenli ve kargaşayı önleyebilecek Ankara bariyer sistemleri hizmeti alabilirsiniz.

Bariyer Sistemleri ile Güvenlidir.

Ortalama 2-6 metre arasında uzunluğu değişen bariyer sistemleri belirli bölgelerdeki araç trafiği ve sirkülasyonuna göre ayarlanabilen özel sistemlerdir. Özellikle güveni sağlamada etkindirler. Kontrol edilebilme açısından da son derece kolaydır. Uzaktan buton kumandalar, kart okuma sistemleri plaka okuma sistemleri de bulunan türleri de vardır. Tabi kullanım alanına göre bu özellikler değişkenlik gösterir. Çok çeşitli olan sistemler olsa da bütün bu çeşitlerde ortak olan bir özellikleri de güvenli olmalarıdır. Mantar bariyer sistemleri başta olmak üzere kollu bariyer sistemleri en çok tercih edilen bariyer sistemleridir. Sabit kava, hız kesiciler, şerit bariyerler, roadblockerlar ve yer tuzakları içeren bariyer sistemleri de mevcuttur.

Bariyer Sistemleri ve Firmalar

Bariyer sistemleri çok çeşitli olan özel ve farklı materyallerden üretilen sistemlerdir. Kullanılan materyallerden ziyade, sistem yapısı, yazılımlar da önemlidir. Özel olarak üretilen modellerinin yanı sıra yarı hazır diyebileceğimiz özel üretim modelleri mevuttur. Bu durum fiyatlara da yansır. Büyük oranda özel üretim oldukları için her bir bariyer sisteminin özel bir fiyatı vardır. Bu açıdan bakıldığında birden fazla üretici firmadan fiyat teklifi almak daha akıllıca bir karar olacaktır. Ankara’da bulunan iş yerleriniz için bariyer sistemlerinin çeşitleri, kulanım alanları, fonksiyonları ve fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Ankara bariyer firmaları ile görüşebilirsiniz.